Apie programą

„Samsung Electronics Baltics“ jau penktus metus Lietuvoje vykdo tęstinę pedagogų švietimo programą „Samsung Mokykla ateičiai“. Ja siekiama tobulinti mokytojų lyderystę, pokyčių valdymo bei skaitmeninio raštingumo kompetencijas ir kurti mokyklose motyvuojančią, kūrybiškumą skatinančią mokymosi aplinką, tokiu būdu gerinti mokinių pasiekimus ir padėti geriau pasirengti ateities profesijai.

Projektas skirtas valstybės ir savivaldybių bendrojo ugdymo mokykloms ir profesinio mokymo įstaigoms, vykdančioms bendrojo ugdymo programas. Dalyvavimas mokymuose ugdymo įstaigoms – nemokamas.

2014-aisiais prasidėjusioje programoje iš viso jau dalyvavo beveik 250 mokytojų ir mokyklų vadovų iš 62 Lietuvos ugdymo įstaigų.

Penkis mėnesius trukusių mokymų metu pedagogai sužinojo, kaip vizualizuoti ir sužaidybinti mokymosi turinį, kad įsitraukę moksleiviai atrastų mokymosi džiaugsmą, kaip virtualiose komandose spręsti problemas, ugdė lyderystės ir pokyčių valdymo įgūdžius.

Mokymų turinį kūrė programos „Renkuosi mokyti!“ alumnai ir švietimo srities ekspertai.

Pokyčių kelyje pedagogus lydėjo mentoriai, kurie skvarbiu žvilgsniu iš šalies padėjo mokykloms identifikuoti privalumus bei silpnąsias vietas, atrasti naujas galimybes ir sukurti pokyčių viziją. Komandų mentoriais tapo verslo, viešojo ir nevyriausybinio sektoriaus atstovai.

Mokymų laikotarpiu dalyviai kūrė skaitmeninių pokyčių projektus savo mokykloms, kuriuose atskleidė, kaip prasmingai panaudoti šiuolaikines technologijas tam, kad mokiniai pasiektų geresnių mokymosi rezultatų. Savo idėjas komandos pristatė Vilniuje vykusio finalinio renginio metu.

Ketvirtasis pedagogų mokymų programos „Samsung Mokykla ateičiai“ 10 tūkst. eurų prizas atiteko Anykščių Antano Vienuolio progimnazijai. Šios mokyklos pedagogų komandos parengtą skaitmeninių pokyčių projektą MIT:AS komisija pripažino kaip didžiausią naudą mokiniams ir jų ugdymui turėsiantį darbą.

Gautą 10 tūkst. eurų vertės prizą Anykščių A. Vienuolio progimnazijos komanda galės išleisti „Samsung“ technologijoms įsigyti, kurios pagerins mokymosi įstaigos IKT infrastruktūrą ir leis mokytis dar išmaniau.