18.11.2014.

Moksleivius džiugina modernėjantys mokytojai

Kuršėnų Stasio Anglickio mokyklos pedagogai intensyviai mokosi, kaip pamokose panaudoti socialinius tinklus, tinklaraščius, kurti įdomias prezentacijas bei daugelio kitų skaitmeninių technologijų panaudojimo galimybių. Programoje „Samsung Mokykla ateičiai“ dalyvaujantys mokytojai tiki, kad tai leis ne tik geriau suprasti savo mokinius, bet ir padės šiems pasiekti geresnių mokymosi rezultatų.

Praėjo dar tik keli mėnesiai, kai Kuršėnų S.Anglickio mokyklos pedagogai pradėjo intensyviai tobulinti savo skaitmeninius gebėjimus, bet šioje mokykloje besimokantys moksleiviai jau pastebi, kad jų mokytojai pasidarė „kažkokie kitokie“. 

Iš tiesų būtų keista, jei vaikai jokių pokyčių nepastebėtų – juk jų mokytojai pradėjo su jais bendrauti ir mokymui naudoti jų pamėgtą socialinį tinklą“Facebook“, negana to, rašo tinklaraščius, pradėjo naudotis „Google“ disku bei „Google“ kalendoriumi, kur dabar suveda visas savo veiklas ir svarbesnius įvykius. Na, o mokinių pasiekimų rezultatus tėvams ir patiems mokiniams mokyklos mokytojai neseniai pirmą kartą pristatė naudodami „Infogram“ programą informacinei grafikai kurti ir nuo šiol tą žada daryti visada – nes ši programa leidžia lengvai ir greitai sukurti palyginamąsias mokinių rezultatų diagramas. Reikia tik suvesti duomenis ir bus kaip ant delno matyti, kaip kiekvieną mokslo metų mėnesį kito bet kurio moksleivio pažangos rodikliai. 

„Kai mokiniai mato šiuolaikišką, inovatyvų mokytoją, taikantį naujus mokymo metodus, tuomet jam ir mokytis yra įdomiau. Labai tikimės, kad naujos ugdymo priemonės padės mūsų mokiniams pasiekti geresnių mokymosi rezultatų. Mes tai stebėsime ir po kurio laiko galėsime įvardinti konkrečią naudą“, - kalbėjo ant didelių pokyčių slenksčio atsidūrusios S.Anglickio mokyklos direktorė Danutė Lotiukienė.

S.Anglickio mokykla dar vasaros pradžioje praėjo atranką, kurioje dalyvavo 220 bendrojo lavinimo mokyklų iš visos Lietuvos (tai sudaro 20 proc. visų šalies mokyklų), ir nuo šių metų rudens dalyvauja nemokamoje mokytojų skaitmeninio švietimo programoje „Samsung Mokykla ateičiai“, kurios pagrindinis tikslas – kurti mokyklose kūrybišką ir šiuolaikišką mokymosi aplinką. Kuršėnų mokytojai kartu su kitais mokytojais iš atranką praėjusių Lietuvos mokyklų penkis mėnesius nemokamai tobulins savo skaitmeninius įgūdžius – mokysis kūrybiškai panaudoti mokymosi procese socialinius tinklus, tinklaraščius, kurti įdomias prezentacijas, video, animaciją ir kt. 

Mokymuose dalyvauja trys mokyklos pedagogai Diana Bernotienė, Jolita Mačiulskienė ir Nerijus Medeišis bei direktorė D.Lotiukienė. 

„Ši programa - fantastiška, labai naudinga ir efektyviai pritaikoma mokykloje“, - džiaugėsi direktorė. Ji pridūrė, kad po kiekvienų mokymų grįždami traukiniu iš Vilniaus jie generuoja idėjas, kaip įgytas naujas žinias panaudoti mokykloje. Taip paskutiniu metu gimė daugybė kūrybingų sumanymų. „Mes specialiai užsisakome kupė, kad būtume keturiese ir mums niekas netrukdytų tas keturias valandas, kol riedame traukiniu, dirbti, - juokavo mokyklos vadovė D.Lotiukienė. – Tiesa, paskutinį kartą vienam žmogeliui vis dėlto nepasisekė – jis pateko į mūsų draugiją ir visą kelionę klausėsi mūsų diskusijų apie mokymus...“.

Biologijos mokytojas Nerijus Medeišis sako, kad iš pradžių, kol neturi įgūdžių, atrodo, kad senas skelbimas lentoje daug patogiau už internetinį „Google“ kalendorių (nes viskas įprasta ir aišku), bet kai pamatai visas galimybes, jokių abejonių nebelieka. Tą patį mokytojas pasakytų ir apie „Google“ diską – mokymuose jį atradęs N.Medeišis įsitikino, kad tai nepamainomas pagalbininkas talpinant mokomąją medžiagą bei ja dalinantis. „Viskas juda į priekį, gyvenimas modernėja, tad ir mes, mokytojai, turime tobulėti“, - įsitikinęs N.Medeišis.

Biologijos mokytojui N.Medeišiui vis didesnį mokinių palankumą padeda pelnyti ir aktyvus naudojimasis socialiniais tinklais – „Facebook“ jis susikūrė specialią mokytojo paskyrą, kur priima į draugus visus mokinius. Pedagogas yra nusiteikęs aktyviai naudoti socialinius tinklus ne tik bendravimui su mokiniais ar jų tėvais, bet ir mokymo procese – tokių idėjų taip pat parsivežė iš mokymų.

Na, o S.Anglickio mokyklos logopedės J.Mačiulskienės iniciatyva „Facebook“ tinkle pradėti burti viso Šiaulių rajono logopedai – nuo šiol jie turi čia savo grupę, kur dalijasi informacija, kalbos sutrikimų taisymo naujovėmis ir pan. 

Kaip sako J.Mačiulskienė, vienokia ar kitokia logopedo pagalba šiuo metu reikalinga daugiau nei 70 mokinių. Iš viso mokykloje mokosi apie 600 vaikų. Logopedai  mokykloje tik du, todėl nuolat ieškoma būdų, kaip dirbti efektyviau, kad reikalinga pagalba laiku pasiektų kiekvieną vaiką. „Tinklaraštis, kurį susikūriau, čia labai padeda, nes galiu čia įkelti kalbos ugdymui skirtus žaidimus, artikuliacinės mankštos vaizdo įrašus, kitas naudingas nuorodas, kurias per trumpą laiką galiu paskleisti daugeliui vaikų. Taip pat labai patogu dalintis paruoštomis priemonėmis su kolegomis, yra konsultacijų langas, kur bet kada galiu pakonsultuoti mokykloje nebuvusį mokinį“, - pranašumus pasakojo logopedė J.Mačiulskienė.

Mokymų programos „Samsung Mokykla ateičiai“ pabaigoje viena šalies mokykla bus apdovanota prizu – naujausiomis „Samsung“ technologijomis už 10 000 eurų. Dėl šio prizo varžosi ir S.Anglickio mokykla.