17.10.2014.

Lina Kilčiauskaitė: mokytojai – leiskite mokiniams mokyti jus!

Esu Lina Kilčiauskaitė, Renkuosi mokyti! mokytoja, programos „Samsung Mokykla ateičiai“ lektorė. Lietuvos žemės ūkio universitete įgijau Ekonomikos bakalauro ir magistro laipsnius, o Vytauto Didžiojo universitete - pedagogo kvalifikaciją. Kauno Jurgio Dobkevičiaus vidurinėje mokykloje dirbu ekonomikos (10-12 kl.) ir matematikos (5-8 kl.) mokytoja. Turiu auklėjamą klasę – aštuntokus. Taip pat vedu ekonomikos ir verslumo būrelį „Ekonomistų klubas“ (8-12 kl.). Mano didžiausi pomėgiai yra kelionės, fotografija ir krepšinis.


Skaitmeniniai mokymai „Samsung Mokykla ateičiai“ man yra ir iššūkis, ir unikali galimybė sužinoti, ką technologijų srityje daro Lietuvos mokyklos. Tokio masto projektas ir faktas, kad
jis pasklis taip plačiai visoje Lietuvoje, yra labai pozityvus dalykas. Į mokymus atvyksta keturi atstovai iš mokyklos, tačiau po jų gauta informacija pasidalina su kolegomis, metodinėse grupėse, o svarbiausia – pritaiko ugdydami jaunąją kartą.


Iš esmės mokytojo darbe mane labiausiai žavi šypsena. Džiugina, kai sutikę gatvėje esami ir buvę mokiniai tave atpažįsta, pasisveikina – ne iš pareigos sumurma, o entuziastingai – ir nuoširdžiai nusišypso, sustoja papasakoti, kaip jiems sekasi. Tada pajunti savo darbo vertę. O smagiausi ir linksmiausi nutikimai mokytojo darbe, žinoma, susiję su mokiniais. Galima paminėti mokytojų dienos siurprizus, kuriuos tau surengia vaikai ar šimtadienio pasirodymus, kai mokytojų kolektyvas ruošia staigmenas abiturientams. Sukurtas ryšys tarp mokinio ir mokytojo gali būti įvardijamas kaip geriausias nutikimas mokykloje.


Geras mokytojas yra tas, kuris supranta mokinį, todėl nereikėtų baimintis mokiniams taip priimtinų dalykų, kurie mums, mokytojams, kartais atrodo kaip didžiausia naujovė. Juk kažkada pagrindiniais darbo įrankiais buvo knyga, sąsiuvinis ir rašymo priemonė, o dabar – naujausios technologijos ir internetas. Eksperimentuokit, leiskit mokiniams mokyti jus! Nustebsite, kiek daug moka jūsų mokiniai ir kiek daug galite duoti ne tik jūs jiems, bet ir jie jums. Nenustokite mokytis patys, domėkitės šių dienų mada, muzika, kad su jaunimu kalbėtume viena kalba.