21.12.2015.

Kauno „Varpelio“ pradinė mokykla moko gabiausius

Kauno „Varpelio“ pradinė mokykla orientuojasi į gamtamokslinį bei gabių ir itin gabių vaikų ugdymą. Jau daugiau nei dešimtmetį mokyklos tikslu išlieka aukšti vaikų akademiniai rezultatai ir darbas su pačiais gabiausiais. 

Anot direktorės Dainos Gitanos Paražinskienės, mokyklos vaikai (jų šiuo metu yra 384) labai sėkmingai dalyvauja tarptautiniame Kengūros konkurse (matematika), aukštas vietas užima ir gamtos mokslų bei anglų kalbos konkursuose.  

Mokytojai taip pat nenori stovėti vietoje, todėl naudojaisi progomis tobulėti. Dalyvauti programoje „Samsung Mokykla ateičiai“ skatina suvokimas, kad pasaulis labai greitai sukasi: technologijos, programos kinta, atsiranda vis naujų galimybių, kurias galima pritaikyti ugdymo procese ir taip pagerinti vaikų pasiekimus. Pedagogai siekia sukurti metodiką - sistemą, kurios pagalba pradinių klasių mokiniai galėtų tobulinti savo matematikos įgūdžius ne sąsiuvinyje, bet kompiuteryje ar planšetėje.

„Samsung Mokykla ateičiai“ programos dalyviai  ir mokykloje yra lyderiai. Jie noriai priima naujoves ir dalinasi įgytomis žiniomis su kitomis kolegomis. Mokyklai atstovaujančią komandą be direktorės sudaro pradinių klasių mokytojos Vida Virbickaitė, Lina Dubosaitė ir Rūta Žarskienė. Programos metu aktualiais klausimais komandą konsultuoja Kotryna Stankutė-Jaščemskienė, organizacijos „Globalios Lietuvos lyderiai“ vadovė.