Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija – nedidelė, bet matoma

Marijos Pečkauskaitės gimnazija įsikūrusi pasienio su Latvija zonoje, ne daugiau nei pusę tūkstančio gyventojų turinčiame Židikų miestelyje, Mažeikių rajone. Mokykla pavadinta lietuvių rašytojos Marijos Pečkauskaitės, pasirašinėjusios Šatrijos Raganos slapyvardžiu, garbei. Židikuose moteris gyveno ir kūrė penkiolika metų. Ne veltui ir gimnazijos moto atitinka Marijos Pečkauskaitės filosofinę nuostatą – „kilti ir kelti“. 

Mokykla pasižymi tuo, kad itin daug dėmesio skiria pilietiškumui. Ši gimnazija vienintelė Lietuvoje vyksta į ekspedicijas Sibire, lanko, tvarko lietuvių kapus. Lietuvos vardą taip pat pristato įvairiuose tarptautiniuose projektuose, o pati organizuoja vasaros stovyklas, kur kviečia svečius iš Bulgarijos, Lenkijos ir kitų šalių. Kaip teigia mokyklos direktorė, vaikų mintys ir planai dabar yra susieti su užklasine veikla, dažnai pusė klasės nenusėdi pamokoje, nes rūpi tą dieną vyksiančios varžybos ar kiti renginiai. 

„Samsung Mokykla ateičiai“ programoje gimnazijos komandą atstovauja direktorė Rima Širvinskienė ir trys mokytojai „tiksliukai“: fizikė – matematikė Aurelija Kasputytė, biologė – chemikė Daiva Želvienė ir matematikas Stasys Dambrauskas. Šių mokytojų sąjunga itin tvirta ir gerai „susižaidusi“  – tokiu sąstatu dalyvauja įvairiausiuose projektuose. O pasitaikius progai, su entuziazmu eksperimentuoja pamokų metu ir inovatyvius mokymo metodus. Šiuo metu „Samsung Mokykla ateičiai“ programoje mokyklos komandai, ruošiant namų darbus, padeda verslininkė Eugenija Odebrecht.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *