Rokiškio mokykloje atidaryta išmanioji klasė

Šią klasę progimnazijai laimėjo mokyklos mokytojai, kartu su 48 pedagogais iš 12 Lietuvos mokyklų dalyvavę programoje „Samsung Mokykla ateičiai“. Penkis mėnesius trukusiuose mokymuose Juozo Tūbelio progimnazijos atstovai kūrė ir vystė savo šiuolaikinės mokyklos viziją, padėsiančią užauginti ateities lyderius. Finaliniame renginyje nugalėję visus varžovus, mokyklos mokytojai į Rokiškį išsivežė 10,000 eurų mokyklai skirtoms technologijoms įsigyti.

„Pamokų metu norime ugdyti vaikų loginį mąstymą bei kūrybiškumą. Pastebėjome, jog vaikai labiau įsitraukia į pamokas bei pasiekia geresnių rezultatų kai į užduotis tenka pažiūrėti kūrybiškai, susieti teorines žinias su praktika“, – teigė Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos direktorius Zenonas Pošiūnas.

Mokyklos vadovo teigimu, vaikus ateities profesijoms ruošti reikia nuo mažens. Dėl šios priežasties programavimo pagrindų reikia pradėti mokyti kuo anksčiau. „Kuo mažesnis vaikas, tuo jis yra imlesnis naujovėms. Todėl programavimo logikos ir pagrindų jam lengviau išmokti dar pirmose klasėse Tam nereikia mokėti skaityti ar rašyti, užtenka vizualią programavimo kalbą palaikančių programų. Be to, programavimas nuo pat mažens lavina kūrybiškumą. Vaikai ne tik naudojasi sukurtomis programomis, bet ir patys tampa kūrėjais“, – kalbėjo Z. Pošiūnas.

Mokykla jau yra įsigijusi vieną planšetinių kompiuterių komplektą, įsirengusi robotikos klasę. Tačiau daugiau kaip 700 vaikų ugdančiai progimnazijai naujausių technologijų dar trūksta. Išmanioji klasė bus dar vienas žingsnis, siekiant suteikti mokiniams skaitmeninių įgūdžių, kurių poreikis darbo rinkoje nuolat auga.

Kad naujausios technologijos Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijoje būtų išnaudojamos maksimaliai efektyviai, programos partneriais tapo „SolidEducation.lt“. Programavimo mokymo platformos kūrėjai, ruošiantys ateities programuotojų kartą, mokykloje išplėtos pilotinę programą, kurios metu vaikai mokysis kurti žaidimus, svetaines, mobiliąsias programėles planšetiniams kompiuteriams nuo pat pirmosios klasės.

„Pradinių klasių moksleiviai ir jų mokytojai mokysis programavimo pagal aukščiausius šiandieninius standartus. Esame įsitikinę, kad programavimo mokymas nuo pirmosios klasės padės naujai kartai atrasti savo ateities profesiją. Tikime, kad ateityje šiuo pavyzdžiu paseks daugelis moderniausių mokyklų Lietuvoje“, – teigė „SolidEducation.lt“ įkūrėjas ir vadovas Paulius Paškevičius.

Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazija – jau antroji mokykla Lietuvoje, laimėjusi „Samsung“ išmaniąją klasę. Praėjusiais metais programos „Samsung Mokykla ateičiai“ nugalėtojais tapo Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija.

Tuo tarpu kitos mokyklos jau gali teikti paraiškas tapti programos trečiojo etapo dalyviais. „Kiekvienais metais stengiamės pasiūlyti labiausiai mokyklų poreikius atitinkantį mokymų turinį. Šiais metais programa taip pat pasitiks dalyvius kiek pasikeitusi – labiausiai motyvuoti mokytojai ne tik mokysis dirbti su skaitmeninėmis technologijomis, bet ir susipažins su programavimu“, – sakė „Samsung Electronics Baltics“ technologinių sprendimų ekspertas švietimui Vaidas Bielinis.

Mokymų pedagogams programą jau baigė 160 mokytojų iš visos Lietuvos. Registracija į penkis mėnesius truksiančius nemokamus mokymus vyks iki birželio 30 dienos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *