Ramūnas Skaudžius: ateitis – mūsų visų rankose

Esu Ramūnas Skaudžius, chemikas-mokytojas, programos „Samsung Mokykla ateičiai“ lektorius. Be penkių minučių chemijos mokslų daktaras. Esu Europos sąjungos mokslo olimpiados (EUSO) bei tarptautinės jaunimo mokslo olimpiados (IJSO) chemijos srities vadovas. Mano aistra – krepšinis, kelionės ir kalnai, o turėdamas laisvą vakarą užsuku į Muaythai treniruotes. Vilniaus universiteto alumni dainų ir šokių ansamblyje „Jievaras“ šoku lietuvių liaudies šokius

Dalyvauju „Samsung Mokykla ateičiai“ programoje, nes noriu nuolat tobulėti. Stengiuosi technologijas kuo prasmingiau panaudoti per savo pamokas. Tačiau kadangi esu chemikas, o ne IT mokytojas, technologinėmis naujovėmis domiuosi epizodiškai. „Samsung Mokykla ateičiai“ suteikė progą įsigilinti į pristatymų ir informacijos pateikimo grafiškai sritį. Manau, šis projektas bus neįkainojama patirtis kiekvienam dalyvaujančiam mokytojui, parodantis, kaip galima optimizuoti savo darbą, patraukliai pateikti mokomąją medžiagą bei primenantis, jog mokytojas gali daugiau nei jam pačiam atrodo.

Kas mane žavi mokytojo darbe? O gi tai, kad niekada nebūna dviejų tokių pačių pamokų. Džiugina ir tai, jog būdamas mokytoju gali daryti mažesnę ar didesnę įtaką jauniems žmonėms ir taip prisidėti prie ateities kūrimo. Galiausiai, tai – darbas, kuriame pačiam reikia nuolat tobulėti. 

Kolegoms mokytojams patarčiau, kad nesvarbu kokius metodus pasirinksi, visada reikia įdėti širdies. Taip pat raginčiau niekada nesustoti ieškoti naujų būdų, kaip galima dirbti greičiau, efektyviau ir smagiau. Šiandieniniame pasaulyje naujosios technologijos tam atveria plačias galimybes, tik reikia jomis laiku ir vietoje pasinaudoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *