Modernaus švietimo idėjas mokytojams perteiks verslininkai ir ekspertai

Švietimo ekspertai, privataus ir viešojo sektoriaus atstovai konsultuos Lietuvos mokytojus ir padės įgyti žinių, kurios būtinos norint tobulėti ir formuoti šiuolaikiško, modernaus mokytojo gebėjimus. Antrus metus iš eilės organizuojamoje penkių mėnesių nemokamoje programoje „Samsung Mokykla ateičiai“ mokytojai iš visos Lietuvos turės galimybę tobulinti pokyčių valdymo, lyderystės, diskusijų meno, kūrybingumo skatinimo bei skaitmeninio raštingumo įgūdžius. Programą inicijuoja kompanija „Samsung Electronics Baltics“ kartu su programa „Renkuosi mokyti!“ bei Kauno technologijos universitetu. 

Mokyklos, norinčios dalyvauti programoje, turi pateikti užpildytą paraiškos anketą ne vėliau kaip iki birželio 7 dienos. Anketa skelbiama portale www.mokyklaateiciai.lt.

Švietimo ekspertų ir programos „Renkuosi mokyti!“ atstovų sukurtos mokymų programos „Samsung Mokykla ateičiai“ turinys pagrįstas naujausiais mokymo metodais bei kūrybingu jų taikymu pamokose. Visa tai turi palengvinti mokytojo darbą, o pamokas padaryti patrauklesnes moksleiviams. Šiais metais į programos lektorių komandą bus kviečiami ir verslo atstovai, kurie geriausiai žino, ko reikia, kad mokyklas baigiantys jaunuoliai taptų konkurencingi globalioje darbo rinkoje.

„Mes kartu su partneriais kūrėme šią programą siekdami tobulinti mokytojų skaitmeninio raštingumo kompetenciją ir kurti mokyklose motyvuojančią, kūrybiškumą skatinančią mokymosi aplinką. Tačiau be moderniausių mokymo metodų, ne mažiau svarbūs gebėjimai strategiškai planuoti ir įgyvendinti mokykloje vykstančius pokyčius. Todėl šiais metais mokymuose didelis dėmesys bus skiriamas strateginio planavimo, pokyčių valdymo ir lyderystės temoms“, – teigė Vaidas Bielinis, „Samsung Electronics Baltics“ technologinių sprendimų ekspertas švietimui.

„Esame maža šalis, todėl, norėdami suklestėti, turime ruošti itin kūrybiškus, verslumu pasižyminčius žmones. Šiuo klausimu mokykla ir mokytojai yra labai reikšmingi. Nesvarbu, kokio amžiaus, tačiau būdamas novatorius, plačiai mąstantis, besinaudojantis moderniais metodais pedagogas šiais laikais turi daugiau šansų mokiniams tapti autoritetu, į kurį norima lygiuotis“, – kalbėjo Martynas Matekonis, verslo akceleratoriaus „Startup Highway“ investicijų portfelio valdytojas.

Anot Ugdymo plėtotės centro direktoriaus Giedriaus Vaidelio, programa „Samsung Mokykla ateičiai“ galėtų būti akstinas ir kitoms organizacijoms nuveikti kažką panašaus. „Vienas didžiausių šios programos privalumų tas, kad, siekiant geresnių rezultatų, verslas pagaliau bendradarbiauja su švietimu. Be to, ši programa įtraukia ne tik verslo atstovus, tačiau ir kitus visuomenės veikėjus, kurie pamato mokyklą iš kitos pusės. Tokie tarpusavio mainai yra labai vertingi, – teigė pašnekovas.

G. Vaidelio nuomone, mokykloms ir mokytojams trūksta inovatyvių mokymo metodų, o „Samsung Mokykla ateičiai“ programa pateikia kitokį, modernesnį, mokymo formatą. „Dar vienas svarbus dalykas – tokios iniciatyvos kaip ši sužadina ir pačią švietimo bendruomenę. Nesunku pastebėti, kad kartais pradėti pokyčius, pasitelkiant valstybines priemones, užtrunka labai ilgai. Tuo tarpu ši programa vykdoma labai veržliai“, – mokymų pedagogams privalumus vardijo pašnekovas.

Pasak Gabrielės Characiejienės, programos „Renkuosi mokyti!“ vadovės, šiais metais programa skatinsins mokyklas šiek tiek plačiau pažvelgti į inovacijas mokyklose, kurių neatsiejama dalis yra skaitmeniniai pokyčiai. Todėl programos turinį papildo lyderystės, strateginio organizacijos valdymo ir kitos svarbios temos. „Pernai metų „Samsung Mokykla ateičiai“ mokymų programa tikrai pasiteisino. Pamenu, kaip dar rengdami programą vylėmės, kad atrinktų mokyklų komandos ne tik pačios patobulins skaitmeninius įgūdžius, bet ir taps skaitmeninių pokyčių nešėjomis savo bendruomenėse ir regionuose bei Lietuvoje, tačiau gal net ir nesitikėjome, kad tai įvyks taip greitai, kad vos per keletą mėnesių šiose mokyklose užsisuks tokio masto skaitmeniniai pokyčiai. Taigi matome, kad šią programą daryti tikrai verta, ir džiaugiamės, kad esame šios programos partneriai“, – sakė pašnekovė.

Kompetentinga komisija atrinks mokyklų komandas, kurios dalyvaus penkių mėnesių trukmės nemokamuose mokymuose. Komisiją sudaro Kauno technologijos universiteto prorektorius profesorius Pranas Žiliukas, Mokyklų tobulinimo centro programų direktorė Marina Vildžiūnienė, Švietimo informacinių technologijų centro direktoriaus pavaduotojas Mantas Masaitis, Ugdymo plėtotės centro direktorius Giedrius Vaidelis, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos Švietimo ir mokslo programų vadovė Liliana Bugailiškytė-Lideikienė, Lietuvos mokinių parlamento pirmininkė Gabrielė Makarevičiūtė bei e. dienyno TAMO vadovė Malvina Čiapė.

Mokymuose kviečiamos dalyvauti valstybinės ir savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklos ir profesinio mokymo įstaigos, vykdančios bendrojo ugdymo programas. Kiekvienai mokyklai turi atstovauti komanda, sudaryta iš trijų mokyklos mokytojų ir direktoriaus. Tapti moderniais švietimo lyderiais pedagogams padės „Renkuosi mokyti!“ lektoriai ir kiti ekspertai. Mokymų metu dalyviai turės parengti baigiamąjį skaitmeninių pokyčių projektą. Geriausiai pasirodžiusi bei efektyviausią skaitmeninių pokyčių koncepciją sukūrusi komanda programos pabaigoje į savo mokyklą parsiveš 10 000 eurų čekį „Samsung“ technologijoms įsigyti. Mokymai truks rugpjūčio–gruodžio mėnesiais Kauno technologijos universitete.

Apie „Samsung Mokykla ateičiai“
Skaitmeninių mokymų programa „Samsung Mokykla ateičiai“ siekiama tobulinti mokytojų skaitmeninio raštingumo kompetenciją ir kurti mokyklose motyvuojančią, kūrybiškumą skatinančią mokymosi aplinką. 2014–2015 m. programoje dalyvavo 28 mokyklos iš visos Lietuvos, kurios buvo atrinktos iš 220 mokyklų pateiktų paraiškų dalyvauti šiuose mokymuose. Mokymų metu pedagogų komandos turėjo atlikti paskirtas užduotis ir parengti specialų projektą savo mokyklai. Kruopščiausiam, įtikinamiausiam ir labiausiai motyvuotam kolektyvui buvo skirtas 10 000 eurų prizas „Samsung“ technologijoms įsigyti. Programą inicijuoja kompanija „Samsung Electonics Baltics“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *