Mindaugas Breiva: nuo skraidžiojimo padebesiais iki debesų kompiuterijos

Aš – Mindaugas Breiva, Renkuosi mokyti! mokytojas, programos „Samsung Mokykla ateičiai“ lektorius. Vedu informacinių technologijų pamokas Vilniaus Emilijos Pliaterytės progimnazijoje. Nuskambėjus skambučiui ir prasidėjus pamokai kaskart užplūsta adrenalino banga. Kiekvienais metais auga nesuvaldomas žingeidumas atrasti kuo įvairesnių metodų, kaip mokiniams greičiau ir suprantamiau perduoti žinias. Per šešerius ieškojimų metus išbandžiau daugybę būdų, kaip naujausias technologijas efektyviausia panaudoti pamokose. Noriu dalintis savo žiniomis ir patirtimi.

Programos „Samsung Mokykla ateičiai“ metu turėsime galimybę praplėsti akiratį apie planšečių panaudojimo galimybes, įsigilinti į tinklaraščių kūrimo subtilybes, o tai, manau, yra labai naudinga pamokose.

Mano patarimas mokytojams – paklauskite savęs, kaip ir kodėl informacinių ir komunikacinių technologijų naudojimas padės mokiniams aiškiau suprasti mano pamoką? Nuo to viskas prasideda.

Pabaigai – linksmesnė istorija. Kartą keli septintos klasės mokiniai išsivedė mokytoją į kiemą ir jam sako:

– Atsigulkite, mokytojau, ant žolės ir pažvelkite į debesis. Mums visiškai nerūpi programavimas, mes esame vaikai ir plaukiantys debesys danguje yra žymiai įdomiau.

Mokytojas pažiūrėjo į debesis danguje ir tarė:

– Ar girdėjote apie debesų technologiją? Jums tai tikrai patiks! Nuo šiol informacijos neprarasite net ir sugedus kompiuteriui, patalpintą „debesyse“ ją galėsite pasiekti su bet kuriuo išmaniuoju
įrenginiu…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *