Leonas Milius: mokymo virsmą kurkime patys

Aš – Leonas Milius, Renkuosi Mokyti! mokytojas, programos „Samsung Mokykla ateičiai“ lektorius. Muzikos ir teatro akademijoje baigiau vaidybą. Ir dabar, nuskambėjus paskutinės pamokos skambučiui, užsiimu muzikine, teatrine veikla. Taikomųjų mokslų licėjuje mokiau informacinių technologijų, šiuo metu dirbu su priešmokyklinio ugdymo grupe, o IT gebėjimai tik palengvina darbą.

Pamokas mėginu vesti taip, kad būtų sužadintas mokinio smalsumas ir noras domėtis. Pats mėgstu pažinti pasaulį, atrasti būdus kaip galima efektingiau mokytis. Programa „Samsung Mokykla ateičiai“ man padėjo dar plačiau pažvelgti į šiuolaikinių technologijų panaudojimą, padedantį efektyviau  mokytis pačiam ir mokyti kitus.

Žinoma, kompiuteris už mus nieko nesugalvos, bet mes jį tikrai galime pasitelkti kaip vertingą pagalbininką. Manau, šių dienų mokytojams truputėlį sekasi –  mes dabar išgyvename ir galime gyvai matyti „mokymosi mokykloje“ virsmą, svarbiausia to neišsigąsti, o priimti iššūkius ir patiems tą virsmą kurti. 

O čia istorija, kai aš pirmą kartą supratau, kad technologijos atneša pakeitimus visur, net teatre. Vienas aktorius repeticijų metu vaidino, kad skambina menamu mobiliuoju telefonu. Šiam baigus vaidinti, kolega pakomentavo, kas buvo negerai: „Puikiai suvaidinai, tik naudok nebe mygtukinį mobilųjį telefoną ir spaudinėk, o išmanųjį ir „šliuožk“ pirštu per ekraną“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *