Kęstutis Balynas: mokytojas nėra Google

Esu Kęstutis Balynas,  programos „Samsung Mokykla ateičiai“ lektorius. Vilniaus universitete įgijau Filosofijos bakalauro laipsnį, o Vytauto Didžiojo universitete – mokytojo profesinę kvalifikaciją. Šiuo metu dirbu LR užsienio reikalų ministerijoje. Didžiausias mano pomėgis – muzika, nuo 5 metų iki šiol dainuoju Vilniaus berniukų ir jaunuolių chore „Ąžuoliukas“. 

Manau, jog technologijos ir jų pritaikymas yra raktas į mokymo sėkmę. Todėl prisijungiau prie „Samsung Mokykla ateičiai“ skaitmeninių mokymų pedagogams. Technologijos gali moksleivius motyvuoti, padidinti jų susidomėjimą, labiau įtraukti į mokymosi procesą. Dalyvauti šiame projekte noriu ir dėl asmeninio tobulėjimo. Dalijimasis savo gerąja patirtimi yra įdomi galimybė ir neblogas iššūkis.

Šiaulių Didždvario gimnazijoje mokytoju pradėjau dirbti kaip programos „Renkuosi mokyti!“ dalyvis. Mokykloje dėsčiau istoriją (anglų kalba) pagal Tarptautinio bakalaureato Diplomo programą bei integruotą etikos ir pažinimo teorijos kursą. Po metų tapau gimnazijos Debatų klubo mokytoju-treneriu. Mokykloje nebedirbu nuo 2014-ųjų gegužės, tačiau jaučiu vis stiprėjantį norą ten sugrįžti. Mėgstu iššūkius, o mokykloje patyriau, kad tiktai čia tu kas dieną, valandą, minutę susiduri vis su nauju iššūkiu.

Galvodamas apie tai, ką galėčiau patarti mokytojams, prisimenu vieną mintį: „Google žino daugiau net už mokytoją“. Kaskart prisistatydamas mokiniams sakydavau, jog aš nesu Google. Mokytojas gali nežinoti, gali klysti, tačiau svarbiausia būti sąžiningam prieš save ir kitus. O svarbiausia, mokytojas turi nuolat mokytis. In fast changing world if you cannot learn, unlearn and relearn you are lost! (prof. L.Stoll).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *