Iššūkis mokiniams: kaip nenuobodžiai tobulėti vasarą

Vasara – metas poilsiui ar vis tik derėtų nepamiršti smegenų mankštos ir pakartoti per mokslo metus sukauptas žinias? Toks klausimas sukirba ne vieno moksleivio, o ypač mokyklinio amžiaus atžalas auginančių tėvų galvose. Specialistai vieningai sutaria, kad mokytis ir tobulėti reikia nuolat, tačiau vasarą sunkų vadovėlį verčiau iškeisti į linksmą edukacinę veiklą.

Psichologė Gintarė Jurkevičienė vasaros atostogų metu pataria mokytis žaidimo forma. Ekspertė rekomenduoja edukacinius stalo žaidimus, šachmatus, šaškes, loginius žaidimus, edukacines programėles telefone, sudoku ar panašaus pobūdžio užduotis.

„Svarbu, jog vasarą būtų tęsiamas savęs tobulinimas, geriausia – skaityti knygas, žaisti. Pavyzdžiui, pradinukai labai mėgsta žaidimą „Kartuvės“ telefone, jis padeda pasitikrinti lietuvių kalbos žinias. Svarbiausia, kad mokymosi svarbą suprastų tėvai ir skatintų vaikus žaisti, drauge su jais linksmai leistų laiką ir mokytųsi tuo pat metu“, – teigė G. Jurkevičienė.

Jog žinių ir įgūdžių, įgyjamų mokykloje, šiais laikais nebeužtenka ir saviugda vasarą reikia užsiimti patiems pritaria ir Vaidas Bielinis, „Samsung Electronics Baltics“ technologinių sprendimų ekspertas švietimui: „Šiuolaikinės technologijos teikia daug galimybių – naujų programėlių, elektroninių ir garsinių knygų, edukacinių žaidimų. Lietingus vasaros vakarus moksleiviai gali praskaidrinti linksmais žaidimais, kurie ne tik teiks malonumą, bet ir neleis pamiršti to, ką per metus išmoko mokykloje.“

Programos „Samsung Mokykla ateičiai“ kūrėjai rekomenduoja edukacines programėles, kurias savo išmaniuosiuose įrenginiuose vertėtų turėti tobulėti siekiantiems moksleiviams.

„Duolingo“

„Google play“ rasite daugybę kalbos tobulinimui skirtų žaidimų. Galima teigti, kad lyderio pozicijas čia užima programėlė „Duolingo“. Žalioji pelėdžiukė lydi mokymosi keliu, norinčius pagerinti vokiečių, prancūzų, ispanų ir kitų populiariausių kalbų žinias. Ją verta parsisiųsti ir tiems, kas nori išmokti tokių egzotiškų kalbų kaip kinų, japonų ar net esperanto. Nemokama programėlė žaismingai ir įtraukiančiai pateikia skaitymo, klausymo, kalbėjimo užduotis. Tiesa, ši programėlė lietuviškos versijos kol kas neturi, tad labiausiai ji pravers jau mokantiems vieną užsienio kalbą. 

„Mokytis Anglų Kalbos 6 000“

Ne ką mažiau populiari kalbų mokymosi programėlė – „Mokytis Anglų Kalbos 6 000“. Daugiau nei 5 milijonai žmonių jau mokosi anglų kalbos linksmai – programėlė leidžia pasirinkti vieną iš 7 linksmų žaidimų ir tokiu būdu išmokti 6000 žodžių. Žaidėjai gali pasirinkti pačias įvairiausias temas – sveikata, verslas, gamta ir pan.

„MapMaster“ 

Geografijos mėgėjų ir keliautojų telefone neabejotinai turi atsidurti programėlės „MapMaster“ arba „Geografija“. Šie edukaciniai žaidimai reikalauja parodyti mokykloje įgytas žinias – žemėlapyje pažymėti valstybių sostines, upes, kalnus, dykumas ir pan. „MapMaster“ naudotojai gali konkuruoti su savo draugais ar šeimos nariais, pasirinkti mokymosi stadiją ar pademonstruoti savo gebėjimus, tiksint laikui. 

„Lumosity“

Didiesiems gudročiams, mėgstantiems mesti iššūkį savo smegenims, nepamainomas tobulėjimo draugas – programėlė „Lumosity“. Kuriant šią programėlę bendradarbiavo mokslininkai iš garsiausių pasaulio universitetų. Programėlė pateikia daugiau nei 40 linksmų mokslinių žaidimų, interaktyvias laboratorijas ir galimybę varžytis su savo bendraamžiais. Ją žaidžiantys moksleiviai neabejotinai tobulina savo atmintį, dėmesį, greitį, problemų sprendimo ir lankstumo gebėjimus. Šią programėlę jau išbandė daugiau kaip 70 mln. vartotojų visame pasaulyje.

„Lietuvos tūkstantmečio vaikai“

Viktorinų mėgėjai turėtų nepamiršti vienos populiariausių lietuviškų programėlių „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“. Televizijos transliacijų metu programėlės savininkai gali varžytis su tikraisiais žaidėjais. O kai laida nevyksta, galima treniruotis atsakinėjant į praėjusio sezono klausimus. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *