Apie programą

„Samsung Electronics Baltics“ jau ketvirtus metus Lietuvoje vykdo tęstinę pedagogų švietimo programą „Samsung Mokykla ateičiai“. Ja siekiama tobulinti mokytojų lyderystę, pokyčių valdymo bei skaitmeninio raštingumo kompetencijas ir kurti mokyklose motyvuojančią, kūrybiškumą skatinančią mokymosi aplinką, tokiu būdu gerinti mokinių pasiekimus ir padėti geriau pasirengti ateities profesijai.

Projektas skirtas valstybės ir savivaldybių bendrojo ugdymo mokykloms ir profesinio mokymo įstaigoms, vykdančioms bendrojo ugdymo programas. Dalyvavimas mokymuose ugdymo įstaigoms – nemokamas.

Nuo starto 2014-aisiais mokymus baigė 200 mokytojų ir mokyklų vadovų iš 50 šalies mokyklų.

Visą šį laikotarpį mokyklų susidomėjimas projektu neslopsta – 2016-aisiais daugiau kaip 400 mokytojų iš 102 šalies mokyklų pateikė paraiškas dalyvauti programos mokymuose. Nepriklausoma švietimo ekspertų komisija atrinko 10 mokyklų komandų.

Penkis mėnesius trukusių mokymų metu pedagogai sužinojo, kaip vizualizuoti ir sužaidybinti mokymosi turinį, kad įsitraukę moksleiviai atrastų mokymosi džiaugsmą, kaip virtualiose komandose spręsti problemas, ugdė lyderystės ir pokyčių valdymo įgūdžius.

Mokymų turinį kūrė programos „Renkuosi mokyti!“ alumnai ir švietimo srities ekspertai.

Pokyčių kelyje pedagogus lydėjo mentoriai, kurie skvarbiu žvilgsniu iš šalies padėjo mokykloms identifikuoti privalumus bei silpnąsias vietas, atrasti naujas galimybes ir sukurti pokyčių viziją. Komandų mentoriais tapo verslo, viešojo ir nevyriausybinio sektoriaus atstovai.

Mokymų laikotarpiu dalyviai kūrė skaitmeninių pokyčių projektus savo mokykloms, kuriuose atskleidė, kaip prasmingai panaudoti šiuolaikines technologijas tam, kad mokiniai pasiektų geresnių mokymosi rezultatų. Savo idėjas komandos pristatė Vilniuje vykusio finalinio renginio metu.

Projektus vertino kompetentinga švietimo srities ekspertų žiuri. Tvariausiu ir didžiausią poveikį turinčiu pripažintas Molėtų rajono Kijėlių specialiojo ugdymo centro parengtas projektas, kurio esmė – inovatyviai individualizuotas specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų lavinimas. Šiai ugdymo įstaigai atiteko 10 000 eurų naujausioms Samsung technologijoms įsigyti. Ankstesniais metais šį prizą į savo mokyklas jau yra parvežę Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos ir Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos pedagogai.

Savo favoritą išrinko ir iš moksleivių sudaryta vertinimo komisija. Jie savo balsus atidavė Jonavos Raimundo Samulevičiaus progimnazijai, kurios pedagogams padovanotos Samsung planšetės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *